Skausmas krutineje

Kūdikiui sunku žįsti, nes pienas teka sunkiai ir lėtai. Ligos prevencija Daug krūtinės anginos rizikos veiksnių galima išvengti keičiant gyvenimo būdą.

 1. Stenokardija – Vikipedija
 2. Kodėl reikia sunerimti, jei svaigsta galva ar skauda širdies plote?
 3. Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
 4. Dažniausios krūtų ligos | NORTHWAY Vilnius
 5. Skausmas peties sąnario viršuje
 6. Skausmas kojų pėdos
 7. Greitai pašalinti sąnarių skausmas
 8. Kremai iš sąnarių skausmas

Širdies ir kraujagyslių ligų centro gydytoja kardiologė Živilė Žymantienė tikina, kad didžioji dalis pacientų kreipiasi dėl skausmų krūtinėje, bet tik nedaugelis atvejų iš tikrųjų susiję su širdies ir kraujagyslių problemomis. Skausmas skausmas krutineje ne visada susijęs su širdies ir kraujagyslių problemomis.

skausmas krutineje

Daugiau nuotraukų 3 Lrytas. Tad kaip patiems atskirti, kada skausmas signalizuoja širdies ligą? Kada skausmas širdies plote nesusijęs su širdimi?

skausmas krutineje

Gydytoja Ž. Žymantienė sako, kad dauguma pacientų kardiologų kabinetuose apsilanko būtent su nusiskundimais dėl skausmų širdies srityje. Vis dėlto, vos penktadalio pacientų skausmą lemia širdies patologija, o didžiajai daliai žmonių būdingi skausmai, neturintys nieko bendro su kardiologinėmis problemomis.

skausmas krutineje

Kardiologė skausmas krutineje, kad pacientai dažniausiai skundžiasi diegiančio, maudžiančio pobūdžio skausmu kairėje pusėje, kurį iš karto ima sieti su sutrikusia širdies veikla. Be to, širdies skausmui nebūdinga padėtis — jei skausmą jaučiate būdami vienoje padėtyje, o ją pakeitus skausmas sumažėja, reikėtų problemos ieškoti kitur.

Gali būti iškrypęs stuburas, osteochondrozės procesas.

 • Hipertenzijos simptomai - Paliesiaus fizinio krūvio klinika - individualios programos be vaistų!
 • Krūtinės skausmas
 • Širdies ir kraujagyslių ligų centro gydytoja kardiologė Živilė Žymantienė tikina, kad didžioji dalis pacientų kreipiasi dėl skausmų krūtinėje, bet tik nedaugelis atvejų iš tikrųjų susiję su širdies ir kraujagyslių problemomis.

Šios ligos gali atsirasti labai jauname amžiuje dėl skausmas krutineje, netaisyklingos laikysenos nuo vaikystės. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos ligos kaip uždegimas, opaligė, susijusios su mityba, atsiranda pavalgius arba atvirkščiai — pavalgius palengvėja.

Dr. Saulius BRUŽAS

Taip pat skausmas krutineje aštraus, spazmuojančio pobūdžio skausmas. Pasak Ž. Žymantienės, pagrindinis išskirtinumas, būdingas širdies kraujagyslių susiaurėjimui — krūtinės angina i — fizinio krūvio metu atsiradęs skausmas.

Jis būna spaudžiančio, gniaužiančio, smaugiančio pobūdžio, gana intensyvus, verčiantis sulėtinti tempą ar sustoti.

skausmas krutineje

Šis skausmas dažnai lydimas oro trūkumo, todėl pacientams sunku paaiškinti, ar tai dusulys, ar skausmas. Norėčiau pabrėžti, kad krūtinės anginos skausmas visada praeina tiesiog pastovėjus, pagulėjus. Jis užtrunka 5—10 min.

Kodėl reikia sunerimti, jei svaigsta galva ar skauda širdies plote? - Altamedica klinikos

Jei nitroglicerinas nepadeda, juo gydytis toliau nereikėtų, nes greičiausiai skausmas nebuvo susijęs su širdies liga. Anot specialistės, skausmą krūtinėje gali sukelti ir kitos ligos, pavyzdžiui, širdies apvalkalo uždegimas — perikarditas. Jis dažniausiai atsiranda po uždegiminio proceso.

Šis skausmas paprastai prasideda už krūtinkaulio centrinėje krūtinės dalyjerečiau jis jaučiamas šiek tiek kairiau krūtinkaulio. Skausmas gali plisti: dažniausiai jis plinta į rankas ypač kairiąjątaip pat į apatinį žandikaulį, kaklą, mentę, duobutę po krūtinkauliu skrandžio link. Krūtinės anginos skausmą gali skatinti fizinis krūvis, stresas, šaltis, sotus maistas. Krūtinės anginos skausmas trunka trumpai apie 10 min. Dažniausiai nustojus veikti jį sukėlusiam veiksniui, skausmas silpsta.

Dažnas atvejis, kai pacientai, pajutę skausmą širdies srityje, ima baimintis miokardo infarkto. Tačiau Ž. Pacientas blaškosi, jį išpila šaltas prakaitas, apima nerimas, jis gali laisvai judėti, sėstis, keltis, bet jam jokioje pozoje nepalengvėja, skausmas tik stiprėja.

Įprastai skausmas toks stiprus, kad net kantriausi negali jo iškęsti.

skausmas krutineje

Tiesiog reiktų iškviesti greitąją pagalbą. Jei skausmas atsiranda ir praeina savaime, panikos kelti nederėtų. Jis atliks reikalingus kardiologinius tyrimus, įvertins širdies darbą krūvio metu bei atliks kitus reikalingus papildomus tyrimus, kurie padės įvertinti nukrypimus nuo normos. Labai svarbu, jei gresia miokardo infarktaskad kuo greičiau būtų atlikta koronarografija.

 • Hipertenzija, deganti krūtinėje. Krūtinės skausmo simptomai: panašumai ir skirtumai
 • Neuralgija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas - autoindra.lt
 • Bet ar žinote, kad tai taip pat gali būti vienas iš nepageidaujamų streso ir nerimo padarinių?

Tai — intervencinė procedūra, kurios metu tiksliai įvertinami pakitimai širdies kraujagyslėse, o reikšmingos stenozės susiaurėjimai vainikinėse arterijose yra stentuojamos išplečiamos. Mūsų klinikoje procedūra atliekama vaistais dengtais stentais, kurie laikomi geriausiais.

skausmas krutineje

Įprastai kardiologo apžiūros metu pacientui atliekama širdies echoskopija, krūvio mėginys, kraujo tyrimai, atliekama elektrokardiograma. Kartais pacientui uždedamas Holterio aparatas, registruojantis elektrokardiogramą visą parą.

Tai leidžia pacientui išlikti aktyviam, nes nereikia gultis į ligoninę.

SAULIUS PRŪSAITIS IR IGLĖ - Tu nemoki