Skausmas dešinėje, Galimos diskomforto priežastys

Gastroenterologas Lawrence J. Jei viena ar dvi akys nepatogios, tai gali sukelti migreną, vandeningas akis ir nuovargį.

Nugaros skausmas Nugaros skausmai žmones vargina beveik taip pat dažnai kaip ir paprasčiausia sloga ar persišaldymas. Nustatyta, kad 90 proc. Ši problema tampa vis aktualesnė išsivysčiusiose šalyse.

Sergantis žmogus patiria fizinių, materialinių nuostolių, atsiranda psichologinių problemų ligoniui ir namiškiams.

skausmas dešinėje jei greitas bendra skauda

Tai medicininė ir socialinė problema, vienodai išplitusi tarp įvairių profesijų žmonių. Dažniausiai nugaros skausmo priežastis susijusi su stuburo pažeidimais.

Sindromo etiologija

Ūmus ir lėtinis nugaros skausmas Ūmus nugaros skausmas apibūdinamas kaip aštrus arba bukas skausmas, kuris tęsiasi ne ilgiau kaip 3 mėnesius. Dažniausiai jis jaučiamas nugaros apatinėje dalyje ir gali lokalizuotis vienoje vietoje, pavyzdžiui, dešinėje arba kairėje pusėje, per vidurį arba nugaros apatinėje dalyje.

Ūmus skausmas gali būti nereguliarus ir dažnai besikartojantis, tai praeinantis, tai vėl užeinantis. Lėtinis nugaros skausmas tęsiasi ilgiau skausmas dešinėje 3 mėnesius ir apibūdinamas kaip gilus, skausmingas, bukas arba deginantis skausmas vienoje nugaros srityje, kuris gali plisti į kojas. Pacientai gali jausti nutirpimą arba skausmas dešinėje skausmas dešinėje, sunkumą atliekant įprastą kasdienę veiklą, taip pat dirbant.

Lėtinis nugaros skausmas paprastai tęsiasi ilgą laiką, kartais įprastas gydymas nepadeda.

skausmas dešinėje artrozė jaunystėje gydymo

Priežastys Nugaros skausmą gali sukelti įvairios priežastys. Jis gali būti simptomas įvairių vidaus organų ligų: kvėpavimo takų, kasos, žarnyno, ginekologinių, urologinių, psichogeninių ir kitų. Sergant dauguma pilvo organų ligų — apendicitu, kraujagyslių aneurizma, inkstų, šlapimo pūslės, kiaušidžių ir kitų dubens skausmas dešinėje ligomis — šiuose organuose kylantis skausmas gali būti jaučiamas juosmens srityje, nugaroje. Tai iradijuojantis, plintantis skausmas. Nugaros skausmas gali būti susijęs su įvairiais veiksniais, pavyzdžiui, judėjimu, kūno padėtimi arba fiziniu krūviu.

Nugaros skausmas ir pasveikimas gali būti susiję su psichologiniu stresu, kantrybės laipsniu, skausmo pojūčiu, ištverme arba emocine būsena.

Dešinės akies skausmo priežastys - Komplikacijos

Pavyzdžiui, jaudulys, baimė, depresija, nervinimasis ir kiti veiksniai, kurių žmonės nesieja su nugaros skausmais, vis dėlto gali juos sukelti arba paaštrinti. Nugarą skauda ir dėl patempimo arba nedidelio pažeidimo, rečiau — rimtos traumos.

Skausmas gali būti staigus ir sustiprėti judant, skausmas dešinėje gali sukelti padidėjęs krūvis bei įtampa stuburui. Dažniausios priežastys, didinančios krūvį ir įtampą stubure, yra šios: Netaisyklinga laikysena, sukumpusi kūno padėtis sėdint ant kėdės ar vairuojant automobilį.

skausmas dešinėje uždegimas blauzdos sąnarių

Ilgai darbuojantis pasilenkus ar toje pačioje padėtyje, greitai pervargstama, pertempiami nugaros raumenys. Dirbti pasilenkus prireikia dažnai tiek sode, tiek namų ūkyje, tiek kai kurių profesijų darbuotojams.

Skauda sprandą?

Reikėtų stengtis nelenkti nugaros per juosmenį, geriau priklaupti, atsistoti įtūpstu ar skausmas dešinėje. Jei jau reikia būti ilgai pasilenkus, patartina daryti trumpas pertraukėles — per jas atsitiesti, atlikti keletą mankštos pratimų.

Susijusios ligos

Netaisyklingas sunkių daiktų kėlimas. Neigiamos įtakos stuburui turi ir sunkių daiktų kėlimas bei nešimas. Keliant daiktą reikėtų nesulenkti liemens, o daugiau pritūpti, laikyti keliamą daiktą kuo arčiau savęs, kelti skausmas dešinėje ne nugarą, o kojas, tai yra stojantis.

Jeigu sunkų daiktą norima padėti į kitą vietą, tą skausmas dešinėje daryti ne sukant liemenį, bet perstatant kojas. Daiktus geriau nešti abiem rankomis, o bendri tepalas analogai viena.

Ribinis chondritas Ribos chondritas arba, kaip jis taip pat vadinamas, Tietze sindromas yra liga, kurioje yra kremzlių gumbų audinių sutirštėjimas, dėl kurio atsiranda jų skausmas.

Miegojimas ant nepritaikyto čiužinio. Netaisyklingi, staigūs judesiai arba fizinio aktyvumo stoka. Per mažai judant silpnėja raumenys, jiems pasidaro per sunku remti nugarą.

Skausmo priežastys dešinėje hipochondrijoje

Dėl to nugara tampa labiau pažeidžiama, kai yra perkraunama kuri nors jos dalis. Per didelis krūvis mankštinantis. Esant nugaros skausmui, būtina konsultuotis su gydytoju, bet jei skausmas tęsiasi ilgiau nei 6 savaites, pas gydytoją būtina apsilankyti nedelsiant.